„Życie wirtualnych dzikich”

czwartek
27.06.2013 18:00

Zapraszamy na spotkanie z prof. Dariuszem Jemielniakiem, autorem książki „Życie wirtualnych dzikich”, poświęconej Wikipedii.

„Życie wirtualnych dzikich” to wnikliwa analiza mechanizmów rządzących największą sieciową encyklopedią, zazwyczaj stawianą za wzór przedsięwzięcia skutecznie wytwarzającego wiedzę w ahierarchicznej strukturze. Jemielniak zwraca uwagę na często niewidoczne dla postronnych obserwatorów uwarunkowania działań Wikipedystów, łącząc krytyczny namysł z perspektywą doświadczonego członka tej społeczności. Prof. Jemielniak pełni m.in. funkcję administratora polskiej Wikipedii i stewarda wszystkich projektów Wikimedia Foundation.

Na początku spotkania kluczowe tezy książki zaprezentuje Autor, później głos zabierze Rafał Woś, publicysta „Dziennika Gazety Prawnej”. Po komentarzu zaprosimy publiczność do dyskusji. Liczymy na żywą rozmowę – „Życie wirtualnych dzikich” jest bowiem bez wątpienia najlepiej udokumentowanym i kompletnym głosem w toczących się, także w naszym kraju, dyskusjach na temat Wikipedii. Spotkanie poprowadzi Mirosław Filiciak.

Wydarzenie na facebooku – tutaj.

Zapraszamy!

„Życie wirtualnych dzikich”

Dariusz Jemielniak jest profesorem Akademii Koźmińskiego, zajmuje się m.in. badaniami zarządzania w organizacjach. Jest też autorem słownika internetowego Ling.pl.

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz