Wybory i podsłuchy – jak to się robi w Rosji?

piątek
4.03.2016 17:30

W najbliższy piątek zapraszamy do rozmowy o dwóch kwestiach, które w istotny sposób wpływają na sytuację bieżącą w Rosji – o wyborach do Dumy zaplanowanych na wrzesień tego roku i o inwigilowaniu obywateli Rosji przez władze tego kraju. Z pozoru są to tematy w ogóle ze sobą niezwiązane, ale przecież inwigilować można również opozycję, obrońców praw człowieka, działaczy organizacji monitorujących wybory…

Głównymi gośćmi tego spotkania będą:

Julia Galiamina – wykładowczyni dziennikarstwa i lingwistyki Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego i Wyższej Szkoły Ekonomii, działaczka opozycyjnej Partii 5 Grudnia, założycielka działającej w Moskwie od dwóch lat Szkoły Samorządu Miejskiego, kandydatka do Dumy Moskiewskiej w wyborach z 2013 roku, a obecnie do Dumy Państwowej z jednomandatowego okręgu na północy Moskwy.

Roman Zacharow – obrońca praw człowieka, przedstawiciel Fundacji Obrony Jawności (Фонд защиты гласности). W grudniu ubiegłego roku wygrał w Europejskim Trybunale Praw Człowieka sprawę przeciwko państwu rosyjskiemu, jego skarga dotyczyła nowego systemu podsłuchiwania rozmów telefonicznych i niejawnego dostępu służb specjalnych do komunikacji internetowej obywateli.

Dyskusja będzie tłumaczona na język polski.

Po zakończeniu głównej części spotkania możliwa będzie rozmowa na temat bieżącej działalności stowarzyszenia „Za Wolną Rosję”.

Zapraszamy!

Wybory i podsłuchy – jak to się robi w Rosji?

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz