Wrażliwi czy obojętni – co rozumiemy z encykliki „Laudato Si”

wtorek
27.09.2016 18:00

Wrażliwi czy obojętni – co rozumiemy z encykliki „Laudato Si”

27 września o godz. 18:00, druga z cyklu debat  “W rok po Laudato si”, której punktem wyjścia będzie problem nędzy i głodu; wpływ zmian klimatycznych na niszczenie zasobów ziemi i jej naturalnej produktywności, marnotrawstwo żywności, rabunkowe i nieetyczne sposoby jej pozyskiwania, niesprawiedliwy podział dóbr i manipulowanie potencjałem ziemi w celach ekonomicznych i politycznych.

Pierwsza debata z tego cyklu „Zielona czy węglowa – do jakiej Polski przyjeżdża papież w rok po Laudato si” odbyła się w lipcu  w Krakowie i dotyczyła problemów energii odnawialnej, kopalni odkrywkowych, oszczędności i ochronie środowiska.

Inicjatorami debaty warszawskiej są; Greenpeace, „Tygodnik Powszechny” i Warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego” a w spotkaniu udział wezmą;

Katarzyna Jagiełło (GP) o. Stanisław Jaromi, Łukasz Lamża (TP), a poprowadzi Michał Olszewski ( GW)

 

Stanisław Jaromi, franciszkanin, filozof i ekolog, przewodniczący Ruchu Ekologicznego Św. Franciszka z Asyżu, zaangażowany w dialog pomiędzy nauką a wiarą, kultura i duchowością, popularyzator nauczania społecznego Kościoła w kwestii ekologicznej, redaktor i współautor pierwszej polskiej monografii o encyklice Laudato si’ pt. Kościół i nauka w obliczu ekologicznych wyzwań.

 

Katarzyna Jagiełło – ekspertka Greenpeace ds. różnorodności biologicznej. Prowadzi kampanię poświęconą ochronie owadów zapylających , współtwórczyni akcji „Adoptuj Pszczołę”. Członkini Rady ds. Rolnictwa Ekologicznego przy Ministrze Rolnictwa. Współtwórczyni oddolnego ruchu „GMO to nie to”. Zaangażowana w ochronę mórz i oceanów instruktorka nurkowania, tłumaczka, podróżniczka, aktywistka.

 

Łukasz Lamża – filozof przyrody i popularyzator nauki, specjalizuje się w kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz kilku książek.  Członek  Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, publicysta „Tygodnika Powszechnego”

 

Michał Olszewski – wieloletni dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” obecnie naczelny Gazety Wyborczej Kraków, pisarz, publicysta, pierwszy polski reporter uhonorowany Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za zbiór reportaży “Najlepsze buty na świecie”, od lat zaangażowany w ruch ekologiczny.

 

Współautor, wraz  o Stanisławem Jaromim rozmowy „Eco – book o eko- Bogu”

Książka ta będzie w sprzedaży w czasie spotkania

Wrażliwi czy obojętni – co rozumiemy z encykliki „Laudato Si”

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz