warsztaty z kreatywnego kodowania!

środa
12.07.2017

Zapraszamy przedstawicieli instytucji kultury oraz wszystkich pracowników kultury na warsztat, który pomoże im oswoić programowanie i uwolnić wyobraźnię oraz twórczo zastanowić się nad tym, jakie miejsce może mieć technologia w ich codziennej pracy.

Podczas warsztatu postaramy się przełamać barierę drzemiącą w przekonaniu “programowanie – to nie dla mnie”. Przywrócimy uczestnikom wolność kodowania na co dzień zamkniętego w hermetycznym środowisku zawodowych programistów, w żargonie zrozumiałym wąskiej grupie specjalistów, w złożonych narzędziach deweloperskich.

Creative Coding, czyli kod tworzywem projektanta

To warsztat dla ciekawych innego oblicza programowania. Programowania kreatywnego, ekspresyjnego i generatywnego. Nastawionego na tworzenie interaktywnego przekazu, instalacji i obiektów.

Programowanie w swojej naturze jest procesem interdyscyplinarnym, fascynującym, wyzwalającym kreatywność. Bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w nauczaniu programowania artystów, projektantów, psychologów, na informatykach i naukowcach kończąc, pokażemy dlaczego wielu ponosi porażkę próbując nauczyć się programowania oraz dlaczego są odrzucani przez istniejący system nauczania.

Pokażemy kod jako rodzaj tworzywa pozwalającego eksperymentować i formować otaczającą rzeczywistość. Być może za 10 lat szkicowanie w kodzie będzie umiejętnością tak podstawową jak dziś szkicowanie ołówkiem.

Zanurzymy się w interdyscyplinarną naturę kodu mówiąc o emergencji, chaosie, symulowaniu procesów społecznych. Pokażemy, że efekt działania kodu może być dziełem sztuki. Opowiemy o estetyce intelektualnej i trajektoriach. Przedstawimy kodowanie jako sposób myślenia i myślenie w kodzie jako “wzmacniacz zdolności umysłowych”.

Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-o68J8x7ZayFKuH_CdIDcm9_DOotHp5Bgx1ET9M7cqAR2Bw/viewform?usp=sf_link

Na zgłoszenia czekamy do 5 lipca 2017. O wynikach rekrutacji poinformujemy do 7 lipca 2017.

warsztaty z kreatywnego kodowania!

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz