Warszawskie Otwarte Wikispotkania

sobota
28.09.2013 17:00

W sobotę 28 września w Warszawie odbędzie się pierwsza impreza z cyklu „Warszawskie Otwarte Wikispotkania” (w skrócie WOW).

Spotkania są kontynuacją warszawskich Wikimaratonów w nieco zmienionej formule (inspiracją do zmian są spotkania czeskich wikipedystów w Pradze). Zaczynamy o godzinie 17:00, a o 18:00 odbędą się trzy prezentacje dotyczące Wikipedii. Adam Kliczek (CLI) opowie o Wikiekspedycji, która w tym roku odbyła się na terenie Dolnego Śląska oraz o Wikimanii 2013, czyli spotkaniu wikipedystów z całego świata w Hongkonkgu. Następnie Adrian Gryciuk (Boston9) zaprezentuje efekty współpracy z Kancelarią Senatu, która przyczyniła się do rozbudowy zasobów fotograficznych Wikipedii.

Około godziny 19:00 przejdziemy do działań znanych z Wikimaratonów – wymiany doświadczeń, prac nad wspólnymi projektami, rozwiązywania problemów technicznych. Zapraszamy także nowe osoby, które potrzebują pomocy we wdrożeniu w Wikipedię – chętnie pomożemy! :)

Ponadto przed spotkaniem zapraszamy na nagranie audycji Nowiny WikiRadia, które odbędzie się w godzinach 14:00-14:45. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy. W godzinach 15:00-15:30 z kolei będzie można zapoznać się z metodami publikacji plików dźwiękowych w postaci podkastów. Można zobaczyć jak wygląda, działa i jak się używa sprzętu do nagrywania i nadawania audycji. Można tez nagrać dla WikiRadia ulubiony cytat, hasło, czy godzinę do zegarynki WikiRadia.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 września w lokalu Państwomiasto przy ul. Andersa 29. Wstęp wolny.

Warszawskie Otwarte Wikispotkania są organizowane i finansowane przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Organizator zapewnia dostęp do WiFi oraz kawę, herbatę i przekąski.

Warszawskie Otwarte Wikispotkania

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz