SEX{•}SPIRIT

czwartek
7.08.2014 18:00

100% doświadczania. Bez zbędnej teorii, bez odwołań do wyższych bytów – wszystko czego potrzebujemy jest w nas.

18:00 – 21:00

3h raz w tygodniu praktyki Essential Being – połączenie pracy z ciałem, pracy nad rozszerzaniem i pogłębianiem świadomości siebie, swojej cielesności i seksualności oraz prostych narzędzi tantrycznych.

“Zajęcia z Piotrem to dużo pracy z ciałem, ze spontanicznym ruchem i z głosem, elementy ustawień i pracy z procesem, integrowanie emocji, wspomnień i bolesnych doświadczeń oraz doświadczanie przyjemności w ciele i dzielenie się nią z innymi”

“To zaskakujące, jak szybko można poczuć się bezpiecznie wśród nowo poznanych ludzi! Piotr w naturalny sposób łączy głęboką obecność z poczuciem humoru. Być na jego zajęciach i uczyć się od niego to sama przyjemność.”

Zajęcia dla osób dorosłych każdej płci i orientacji.

Koszt udziału:

70 zł za jednorazowy udział w zajęciach i 150 zł za 3 zajęcia z góry

W obydwu opcjach będzie możliwość wyboru formy płatności po zajęciach (jednorazowo lub za 3 zajęcia z góry).

Dla osób, które brały udział w poprzednich cyklach zajęć “SEX{•}SPIRIT” zaplanowaliśmy specjalne zniżki przy wpłacie za 3 miesiące z góry. Prosimy Was o kontakt mailowy: piotr.essentialbeing@gmail.com

Przypominamy, na zajęciach pracujemy w wygodnych, jak najmniej krępujących ruchy ubraniach. Polecamy zabrać ze sobą wodę.

Szczegóły organizacyjne i zgłoszenia: piotr.essentialbeing@gmail.com

Zapraszamy do lektury opinii uczestniczek i uczestników zajęć:https://www.facebook.com/notes/essential-being/uczestniczki-i-uczestnicy-o-zajęciach-essential-being/537377569718650

SEX{•}SPIRIT

RECEPTYWNOŚĆ / UWAGA CZUCIOWA

Im wyraźniej i pełniej czujemy siebie, swoje ciało oraz to, co się w nim / z nim dzieje, tym szybciej rozpoznajemy swoje reakcje emocjonalne oraz rzeczywiste potrzeby a przede wszystkim – tym precyzyjniej je nazywamy. Ścieżka pracy z esencją, łącząca pracę z ciałem, narzędzia tantryczne i praktykę obecności pozwala rozwijać te umiejętności wielopoziomowo. Kontaktując się ze swoją esencją obejmujemy różne aspekty siebie. Na tej drodze spójność oznacza zgodę na siebie i świadome korzystanie ze wszystkich swoich potencjałów, również tych, z którymi się na co dzień nie identyfikujemy i które wolimy postrzegać jako coś oddzielnego od nas. Pomijając części swojej mozaikowej osobowości wpadamy w pułapkę jednowymiarowości i projekcji.

SPÓJNOŚĆ

Rzeczywista spójność czasem przeczy naszym wyobrażeniom na temat harmonii. Nic dziwnego. Wszyscy żyjemy – ze świadomością lub bez – w rzeczywistości wielowymiarowej, w której naturalnym jest przeżywanie konfliktów wewnętrznych. Kiedy spojrzymy na konflikt wewnętrzny bez koncentrowania się na rozdarciu i dramacie, okazuje się on ogromną siłą napędową do rozwoju, zmian i twórczości. Spójność oznacza więc świadomość swojej wewnętrznej różnorodności i swobodę w tańcu życia, w którym uwzględniamy siebie w całości.

SEKSUALNOŚĆ

Jedną z ważnych części pracy z esencją jest odkrywanie zasobów własnej seksualności. Seksualność jest czymś więcej niż cielesność i zmysłowość. Przychodząc na świat dostajemy prezent w postaci przekonań na temat cielesności i seksualności. W europocentrycznym wydaniu jest w nim najczęściej piętno grzechu, wstydu i ścisłe wiązanie naszej intymnej ekspresji z aktem seksualnym, w którym niezbędny jest udział partnera / partnerki a prokreacja ważnym tłem bliskości. Odważnie choć nie bez lęku odbijamy się od tych wzorców szukając własnych, zgodnych z nami okoliczności i sposobów przeżywania doświadczeń erotycznych. Poszukiwania bazujące na fizycznym aspekcie seksualności choć bardzo ekscytujące mają swoje granice. Paradoksalnie seksualność sama w sobie jest bezgraniczna i według starożytnych przekazów ściśle powiązana z naszą witalnością oraz kreatywnością. Aby korzystać z tego naturalnego potencjału potrzebujemy uważnie prześledzić zakorzenione w nas postawy – zarówno te, które są wynikiem religijnych prób kontrolowania intymności jak i te, które wyrosły na oporze wobec norm i poprawności. Świadomość naszych uwarunkowań, rzeczywistych zasobów i umiejętność sięgania do seksualności w kontekście innym niż akt seksualny to bezcenne źródło inspiracji i sprawczości.

Piotr Grabowski
Od 1998 roku wspiera ludzi w indywidualnym odkrywaniu i realizowaniu potencjałów, przechodzeniu przez życiowe wyzwania i dochodzeniu do spójności. Prowadzi warsztaty pracy z esencją łączące pracę z ciałem i narzędzia tantryczne z praktyką obecności. Jego ścieżka rozwijania uwagi czuciwej jest m.in. efektem specyficznej kondycji słuchu, która sprawia, że mimo konsekwentnej pracy nad komunikacją czasem słyszy dźwięki bez rozumienia sensu wypowiedzi. Ukończył m. in. Dwuletnie Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces oraz Studium Arteterapii Instytutu Ericksonowskiego. Jest ojcem dwóch córek. Jako jawny gej angażuje się w tematykę LGBT, wspierając osoby o różnych orientacjach psychoseksualnych i tworząc projekty tematyczne (m.in. video “Sharpened lines”). Równolegle kreuje i współtworzy jako graphic designer, kompozytor, aktor i model. Wzrasta w miłości w stałym, monogamicznym związku partnerskim.

Więcej na: http://piotrjorgrabowski.blogspot.com/

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz