Rzuć wyzwanie Europie! Challenge Europe!

sobota
3.05.2014

Czym jest porządek debaty i czy można mówić dzisiaj o dyskusji na poziomie?

Jeśli interesujesz się aktualną sytuacją w Europie i masz na ten temat swoje zdanie, chcemy żebyś się nim podzielił!

Jeżeli lubisz zbijać argumenty i czerpiesz przyjemność z szermierki słownej, powinieneś spróbować swoich sił podczas naszych warsztatów!

Warsztaty będą koncentrować się wokół aktualnych problemów związanych z niedoborem demokracji w Europie oraz narastających nastrojów nacjonalistycznych i separatystycznych

Debata oksfordzka to tradycja pochodząca z krajów anglosaskich, a jednocześnie najlepszy sposób do sprawdzenia swoich umiejętności retorycznych, doskonała metoda do ukształtowania i zaprezentowania własnych poglądów oraz gratka dla widzów chcących zobaczyć dyskusję na najlepszym poziomie.

Kiedy: 03 maja godz. 14.00-17.00

Gdzie: Państwomiasto, ul. Andersa 29

Serdecznie zapraszamy!

Rzuć wyzwanie Europie! Challenge Europe!

Od 25 kwietnia do 5 maja sześć wozów kamperowych będzie podróżować przez Europę docierając grup i łącząc działania zaangażowane w promocję  demokracji i równości na poziomie lokalnym i europejskim.

Podróż Północno-Wschodniego kampera będzie przebiegać przez Niemcy i Polskę na trasie: Berlin (25.04.) – Hoyerswerda (26.04.) – Rohne (27.04.) – Leipzig (28.04.) – Eisenhüttenstadt/Słubice (29.04.) – Poznań (30.04.) – Łódź (01.05.) – Linin (02.05.) – Warszawa (03.05.) – Lublin (04.05.)

Spotkaj się z nami w trakcie podróży, dołącz do naszych działań lub skontaktuj się z nami!

W czasie od 25 kwietnia do 5 maja 2014r. sześć kamperów (Transeuopa Caravans) wyruszy z Berlina, Birmingham, Kluż-Napoka, Barcelony, Pragi i Rzymu żeby dostać się do ponad 60 różnych miejsc na terenie całej Europy. Międzynarodowe zespoły nawiążą współpracę z ludźmi zaangażowanymi w kwestie alternatywnych działań politycznych lub inicjatyw z zakresu demokracji, solidarności i równości związanych z prawami mniejszości, zanieczyszczeniem środowiska, opieką społeczną czy pluralizmem w mediach i ochroną praw w internecie.

Podróż ta jest sposobem na jednoczenie tych inicjatyw oraz wzmocnienie ich głosów. Zespół każdego kampera składać się będzie z koordynatora (rzecznika), specjalistów ds. komunikacji i logistyki, filmowca oraz ilustratora. Wszystkie spotkania zostaną udokumentowane i udostępnione poprzez narzędzia cyfrowe.

O European Alternatives

European Alternatives to niezależna organizacja, która promuje demokrację, równouprawnienie i kulturę na poziomie ponadnarodowym. Naszym celem jest wspólne działanie na rzecz mieszkańców wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Organizujemy wydarzenia kulturalne i społeczne: debaty, kampanie i projekty w przestrzeni publicznej oraz coroczny Transeuropa Festival, starając się zaangażować w nasze akcje jak najwięcej obywateli krajów UE.

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz