Rozegraj miasto!

wtorek
14.05.2013 14:00

Prowadzisz zajęcia z młodzieżą? Zajmujesz się edukacją obywatelską? Interesuje Cię partycypacja? Zagraj w grę planszową o konsultacjach społecznych i ROZEGRAJ MIASTO!

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką konsultacji społecznych na rozgrywki gry planszowej „Rozegraj miasto”. Gra jest materiałem edukacyjnym wydanym przez miasto stołeczne Warszawa. Jej celem jest pobudzenie postaw obywatelskich i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, a także przekazanie podstawowych informacji o konsultacjach społecznych i inspiracja do uczestniczenia w rzeczywistych konsultacjach.

Na czym polega gra?
Władze miasta zapraszają swoich mieszkańców do dzielenia się pomysłami na urządzenie miejskiej przestrzeni. Każdy teren ma jednak swoje ograniczenia. Jak zagospodarować skwer, a jak park? Co znajdzie się na ulicy handlowej, a co na zabytkowej? Gdzie postawić nadajnik Wi-Fi, a gdzie ławkę? Czy zbudować plac zabaw czy pawilon handlowy? O tym muszą zdecydować władze miasta. Jednak mieszkańcy także mogą mieć swój pomysł na miasto. Jedni chcą, by miasto było ekologiczne, inni, aby było jak najbardziej dostosowane dla rodzin, a jeszcze inni stawiają na jego biznesowy rozwój. Czy można pogodzić te interesy? Czy można zbudować miasto idealne, zaspokajając potrzeby i oczekiwania różnych grup mieszkańców? Jaką rolę w tym wszystkim pełnią konsultacje społeczne? Weź w nich udział. Wciel się w jedną z grup! Rozegraj miasto!

Zapraszamy!

Wydarzenie na facebooku – tutaj.

Rozegraj miasto!

Po rozgrywkach jest możliwość otrzymania bezpłatnego egzemplarza gry. Osoby zainteresowane otrzymaniem gry w celu wykorzystania jej w pracy z młodzieżą prosimy o wcześniejszy kontakt na adres konsultacje@um.warszawa.pl

Grę można również pobrać ze strony http://www.konsultacje.um.warszawa.pl/content/gra-edukacyjna-rozegraj-miasto i samodzielnie wydrukować.

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz