Razem z kibicami obejrzymy „Cud purymowy”

piątek
13.02.2015 19:00

„Hamas, Hamas, Juden auf das Gas!” (Hamas, Hamas, Żydzi do gazu) wykrzykiwali z wyciągniętą pięścią kibice Legii podczas meczu z Widzewem Łódź. Sąd skazał za to siedemnastu fanów piłki, a elementem kary ma być między innymi obejrzenie filmu „Cud purymowy” w reż. Izabeli Cywińskiej.

Na pytanie Gazety Stołecznej kto zorganizuje kibolom pokaz filmu Mecenas Krzysztof Stępiński odpowiada, że „może to zrobić sąd lub komuś zlecić. Ważne, by nie było to tylko odhaczenie obecności na pokazie.”

My mamy swoją odpowiedź – już dziś zapraszamy na film!

Fabuła przedstawia historię łódzkiego robotnika, Jana Kochanowskiego, który załamany po utracie pracy oskarża o swoje nieszczęście zachodnich kapitalistów i Żydów. Jego syn jest kibicem i również zajadłym antysemitą. Wkrótce okazuje się, że główny bohater dziedziczy majątek po zmarłym krewnym. Dowiaduje się, że sam ma korzenie semickie, jego żona również przyznaje się do pochodzenia żydowskiego. Aby przejąć spadek Jan Kowalski musi jednak przejść na judaizm.

Wyrok sądu okręgowego podtrzymujący wcześniejsze orzeczenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia oprócz oglądania filmu nakazuje również wykonanie prac społecznych oraz wpłaty na rzecz Gminy Żydowskiej.

 

Razem z kibicami obejrzymy „Cud purymowy”

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz