Premiera spotu kampanii „Jeśli to słyszysz” + dyskusja, 23.11

czwartek
23.11.2017 19:00

Zapraszamy na kolejną odsłonę kampanii Lambdy Warszawa „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” – pierwszej w Polsce akcji społecznej ukazującej problem przemocy domowej wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych.

Tym razem kampania przybierze postać spotu w niecodzienny sposób zwracającego uwagę na homofobię w domu. Głosu do filmu udzieliła aktorka Maja Ostaszewska. Pokaz premierowy będzie miał miejsce podczas debaty o przemocy domowej wobec osób LGBT w lokalu państwomiasto o godz. 19.00. Tego samego wieczoru spot pojawi się również w internecie.

W dyskusji udział wezmą m.in. rodzice osób LGBT z grupy Akceptacja, młode osoby LGBT, twórcy spotu, a także eksperci i ekspertki Lambdy Warszawa. Spotkanie będzie miało otwartą, nieformalną formułę. Będzie można porozmawiać o tym, jakie są rodzaje przemocy domowej, kiedy i jak należy na nie reagować oraz gdzie szukać pomocy.

Spot jest drugą częścią trwającej kampanii. W maju 2017 roku na przystankach na terenie Warszawy zawisły plakaty nawiązujące do autentycznych wypowiedzi rodziców i bliskich osób LGBT – np. „Znajdziemy takich lekarzy, żeby wyleczyli tę twoją orientację”, „Ja urodziłam córkę, a nie jakiegoś transa”, „Jak powiesz babci, że jesteś takim odmieńcem, to ją tym zabijesz”.

Zapraszamy!

Więcej informacji na temat kampanii http://jeslitoslyszysz.pl/
#jeslitoslyszysz #jeslitowidzisz #lambdawarszawa

Premiera spotu kampanii „Jeśli to słyszysz” + dyskusja, 23.11

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz