Premiera Spektaklu #jateż

niedziela
4.02.2018 17:30 - 19:00

Spektakl „JA TEŻ” dotyczy przemocy wobec kobiet w przestrzeni publicznej. Przemocy, która nas boli, męczy i uwiera. Przemocy, o której chcemy rozmawiać i której chcemy się przeciwstawić.

Nad spektaklem przez kilka miesięcy pracowała grupa Ma(g)daleny Warszawa. Jesteśmy częścią międzynarodowego ruchu Ma(g)dalen, który używa Teatru Uciśnionych do mówienia o opresji kobiet w społeczeństwie. W naszej grupie nie ma zawodowych aktorek, są kobiety – aktywistki, kobiety – żony, kobiety – matki, córki, kobiety, które chcą rozmawiać. Kobiety, które zadają sobie i publiczności pytanie jak postępować w obliczu opresji.

Zapraszamy na spektakl Teatru Forum. Jest to rodzaj teatru interaktywnego, który zakłada dialog z publicznością i wspólne poszukiwanie odpowiedzi na postawione na scenie pytanie. Twórca Teatru Uciśnionych, Augusto Boal mówił, że ten teatr nie jest sam w sobie rewolucyjny, ale jest próbą generalną przed rewolucją.

Więcej informacji o ruchu i metodzie w materiałach Barbary Santos:https://vimeo.com/59587162 oraz na stronie: http://kuringa.org/en/madalena.html

Premiera Spektaklu #jateż

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz