Premiera! Macierewicz i jego tajemnice. Spotkanie z T. Piątkiem

poniedziałek
26.06.2017 18:30

Zapraszamy na premierę książki Tomasza Piątka „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE”.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca o godzinie 18.30, w klubie PaństwoMiasto przy ul. Andersa 29 w Warszawie.
Z autorem rozmawiać będzie Grzegorz Rzeczkowski – publicysta tygodnika „Polityka” i redaktor naczelny portalu Polityka.pl.
Książka „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE” zawiera fakty na temat rosyjskich koneksji ministra obrony Antoniego Macierewicza.
Jej główną treścią jest dokładny i udokumentowany opis licznych powiązań ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem. Mogilewicz od dziesięcioleci współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Jak również z samym Władimirem Putinem.
Tomasz Piątek prowadzi śledztwo dziennikarskie ws. Antoniego Macierewicza od półtora roku. Niektóre ze swoich ustaleń publikował już na łamach „Wyborczej”. W książce „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE” ujawnia nowe, dotąd nieznane okoliczności.
Wynika z nich niedwuznacznie, że minister nie może pełnić swojej funkcji – a jego działalność powinna zostać zbadana przez polskie służby specjalne.
Tomasz Piątek – pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy, autor 18 książek tłumaczonych na liczne języki, finalista Nagrody Nike w 2009 r., stały współpracownik „Wyborczej” i TOK FM, członek redakcji „Miesięcznika Ewangelickiego”; w przeszłości współpracował m.in. z „Polityką” i „La Stampą”.
Książka „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE” powstała po 18 miesiącach śledztwa (ok. 1000 godzin spędzonych w internecie, ok. 50 godzin w archiwach sądowych i Bibliotece Narodowej, ok. 40 godzin rozmów z informatorami). Zawiera kilkaset odniesień do źródeł, jak również 5 map szczegółowo ukazujących sieć powiązań między Macierewiczem a Mogilewiczem i Kremlem.

Premiera! Macierewicz i jego tajemnice. Spotkanie z T. Piątkiem

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz