POMADA // BIZNES

czwartek
19.06.2014 18:00

POMADA 5, kolejna wersja niezależnego festiwalu kulturalnego, otwiera się na Was i ponownie zaprasza do udziału. Już od 5 lat dajemy wyraz nieheteronormatywnej wrażliwości, współtworząc przestrzeń wzajemnych inspiracji intelektualnych, artystycznych i życiowych. Po tym czasie wiemy jedno: POMADA jest płynna i nieoczywista. Jak tożsamość.

Dlatego w tym roku łączymy doświadczenia poprzednich edycji, nadając POMADZIE formułę LAB+. Będą panele i dyskusje popanelowe, które doskonale sprawdziły się rok temu. Ale będą też filmy, wspólnotowe wegejedzenie i transgresywne nocne szaleństwa. (A wszystko, jak zawsze, total DIY!)

www.pomada.info.pl
www.facebook.com/pages/POMADA/198423900190963

 

//

CZWARTEK 19 czerwca
18.00-21.00 panel BIZNES

BIZNES
Jak mieszkamy? Czy nasze domy są z wyboru czy z przymusu? Czy crowdfunding działa? Zarzadzanie kulturą – poziom know how w PL. Halo, czy jest tam kasa? Bojkot firm – rola oddolnego sprzeciwu na zmiany postaw korporacji. Gospodarka oparta na zasobach i modele ekonomiczne jeszcze w fazie beta.

Wstęp dla słuchaczek_y będzie wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego musicie się zarejestrować, wysyłając do dnia 15.06 maila na adres: info@pomada.info.pl (wraz z trzyzdaniowym uzasadnieniem, dlaczego chcecie wziąć udział w wydarzeniu).


POMADA // BIZNES

Tematy, jakie podejmujemy w roku 2014, to: BIZNES, HOMONORMA, MEDIA i CIAŁO. Po raz kolejny zadamy sobie pytania: po co robię to, co robię? dla kogo? jak to robię? dlaczego? Odpowiedzi na nie będziemy szukać RAZEM. Bo POMADA to tożsamość zbiorowa, która istnieje tylko dzięki Wam.

POMADA 5 odbędzie się w dniach 19-22 czerwca 2014 w Państwomiasto oraz w Zachęcie i Resorcie.

Nasze LABoratorium to cykl paneli, składających się z krótkich (do 10 minut) wystąpień/prezentacji (także performatywnych i/lub multimedialnych) na jeden z wybranych tematów. Po każdym bloku porozmawiamy: prosto, szczerze, bez teoretyzowania i długich dyskusji. Czekamy na Wasze przemyślenia, refleksje, inspiracje.

 

TEMATY:

BIZNES
Jak mieszkamy? Czy nasze domy są z wyboru czy z przymusu? Czy crowdfunding działa? Zarzadzanie kulturą – poziom know how w PL. Halo, czy jest tam kasa? Bojkot firm – rola oddolnego sprzeciwu na zmiany postaw korporacji. Gospodarka oparta na zasobach i modele ekonomiczne jeszcze w fazie beta.

HOMONORMA
Homo/hetero – czy potrzebna nam norma? Intersekcjonalność – gdy kilka wykluczeń spotyka się w jednym człowieku. Mniejszości w mniejszościach – jak na siebie reagujemy? Butch, femme, bear, skinny, tomboy – fetysz? rola społeczna? – po co nam etykiety? Homogetto. Mój przyjaciel jest hetero, co robić?

MEDIA 1: o nas
Jak media piszą o społeczności LGBTQ? Czy są dobre i złe media? Czy dziennikarze wpływają na politykę? Jakie tematy są tabu? Czy mamy wpływ na narrację medialną? Co wybrzmiało medialnie z postulatów Parady Równości?

MEDIA 2: my
Dlaczego dotąd w Polsce nie powstał magazyn LGBTQ głównego nurtu? Czy jest potrzebny? Papier czy internet? Aktywizm, kultura, rozrywka, czy biznes? Reklamodawcy? Alternatywa? Ciekawe przykłady z innych krajów?

CIAŁO
Stałe czy zmienne? Tworzone w dyskursie czy ubierane w szmateksie? Przedmiot czy podmiot? (Nie)sprawne czy poprawne? Szkielet w szafie czy aktor w przestrzeni? Ile kultury w naturze? Moje ciało – czyj wybór? Poznajmy się cieleśnie.

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz