PHPers

środa
29.01.2014 18:00

PHPers to spotkanie warszawskiej społeczności developerów PHP, w ramach którego przedstawiane są interesujące tematy związane z zastosowaniem tej technologii. Udział w spotkaniach jest otwarty, zapraszamy wszystkich programistów! Tematy:

 

Prezentacja 1: „Optymalizacja statycznych plików”

Sebastian Grodzicki / GoldenLine

Jaka jest różnica pomiędzy kompresją stratną, a bezstratną? Jakie algorytmy kompresji są najlepsze i które warto stosować? Czym jest WebP i które przeglądarki wspierają ten format? O ile szybciej może się wczytywać moja strona? Na te pytania, oraz wiele innych, postaram się opowiedzieć podczas prezentacji.

 

Prezentacja 2: Continuous Integration i PHP

Leszek Krupiński

Continuous Integration to popularna metodyka rozwoju oprogramowania. Jej założeniem jest spójność kodu aplikacji w każdym momencie jej rozwoju. Jak to osiągnąć w PHP? Z jakich narzędzi można skorzystać? Jakie wskaźniki można testować? Jak stosowanie narzędzi CI pomaga dbać o jakość kodu? W czasie tej prezentacji postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Prezentacja 3: „Deployment aplikacji PHP”

Mariusz Gil

Każdy z nas korzysta z jakiegoś mechanizmu lub strategii wydawania kodu na serwer produkcyjny. W trakcie prezentacji przedstawione zostaną różne koncepcje deploymentu aplikacji oraz możliwości, jakie się dzięki temu otwierają. Od pojedynczego serwera do całego klastra. Porozmawiamy także o tematach pośrednio związanych z releasami, choćby o obsłudze cache’owanych plików statycznych.

 

Wydarzenie na facebooku – tutaj.

Zapraszamy!

PHPers

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz