NETWTOREK

wtorek
10.02.2015 18:30

W ramach projektu Dane po warszawsku informacje m.in. o planach zabudowy czy przychodach miasta, mapy i pliki graficzne, a także dane przesyłane w czasie rzeczywistym – czyli tzw. dane publiczne zostaną udostępnione mieszkankom i mieszkańcom w otwartym formacie bądź przez API. Na najbliższym NetWtorku opowiemy o konkursie na aplikacje opartym o dostępne zbiory (który startuje już 2 marca), ale przede wszystkim skupimy się na narzędziu, które je upubliczni: zbudowanej specjalnie w tym celu przez Orange Labs platformie.

Naszymi gośćmi będą Janek Herbst z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, Jarosław Legierski z Centrum Badań i Rozwoju Orange Labs, a także przedstawiciele Centrum Cyfrowego, Fundacji TechSoup i Politechniki Warszawskiej, czyli partnerstwa wspólnie realizującego projekt.

Więcej o projekcie Dane po warszawsku realizowanym dzięki współfinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Innowacje Społeczne czytajcie tu: http://www.danepowarszawsku.pl/

Otwartościowcy i nie tylko, przychodźcie! Udostępnienie miejskich danych ma bezpośredni wpływ na politykę miasta w zakresie przejrzystości i rozliczalności. Technologiczne decyzje i rozwiązania dyktują te standardy. Zaczynamy o 18:30 w państwomieście. Do zobaczenia!

NETWTOREK

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz