Miłość na planecie Aspi

wtorek
27.03.2018

Spotkanie ma na celu przybliżenie, jak funkcjonuje związek, kiedy mężczyzna ma zespół Aspergera. Co można wspólnie zrobić, aby relacja była satysfakcjonująca zarówno dla neurotypowej kobiety, jak i mężczyzny. Wymiana doświadczeń. Zespół Aspergera w literaturze i filmie. Prezentacja książek: „Czy mój facet jest bez serca?” Rudy Simone oraz „Jak być szczęśliwą pod jednym dachem z Asparagusem” Agnieszki M. Kaszkur-Kulpy.

Gospodynie spotkania:

Kinga Frelichowskadziennikarka, redaktorka i reporterka.  Ma na swoim koncie wywiady z osobami ze świata show-biznesu, reportaże społeczne, reportaże z planów seriali oraz programów telewizyjnych.

Absolwentka filologii polskiej UMK w Toruniu oraz studiów podyplomowych: Dramat, teatr, film XX wieku” UMK, Gender Studies UW i Laboratorium Reportażu UW.

Autorka prozy poetyckiej. Jej opowiadania publikowane były m.in. w Nieszawskim kalejdoskopie, miesięczniku literackim „Akant” oraz w kwartalniku literackim „Wyspa”. Prowadzi również blog literacki www.dopieszczamy.pl oraz blog o miłości i zespole Aspergera: www.planetaaspi.wordpress.com.

Agnieszka M. Kaszkur-Kulpa – z wykształcenia biolog (ornitolog). Nauczyciel biologii i języka angielskiego. Była lektorka w Wyższej Szkole Humanistycznej. Była też konsultantką Światowego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (WSPA), współtworzyła Polskie Towarzystwo Humanitarne „Fauna”, którego była wiceprezesem (1991–96), a następnie prezesem (1999–2000).

Jej mąż ma ZA.

Agnieszka na co dzień: tłumaczy z angielskiego (głównie literaturę poświęconą zespołowi Aspergera. Przetłumaczyła książkę pt.  „22 Things a Woman Must Know If She Loves a Man with Asperger’s Syndrome” Rudy Simone, która na polskim rynku ukazała się pod tytułem „Czy mój facet jest bez serca?”.

Jest też autorką książki „Jak być szczęśliwą pod jednym dachem z Asparagusem” — poradnika dla kobiet, które są w związku z mężczyzną z ZA.

Autorka bloga: zasparagusem.pl

Miłość na planecie Aspi

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz