Którędy do Centrum?

niedziela
26.11.2017 10:30

Którędy do Centrum? Rozmowy o potencjale rozwojowym polskich miast

26.11.2017
Warszawa, państwomiasto
ul. Andersa 29

European Liberal Forum wraz z Instytutem Nowoczesności, Siecią Ekspercką Lepsza Polska, NEOS Lab, Projekt: Polska oraz Państwomiasto zapraszają na wydarzenie: „Którędy do Centrum? Rozmowy o potencjale rozwojowym polskich miast”.

W miastach mieszka już ponad połowa ludności świata. Według szacunków ONZ w 2030 roku w miastach będzie mieszkało 5 mld ludzi, przy czym niemal połowa z nich swoje życie będzie wiodła w domach, szkołach, miejscach pracy, które jeszcze nie istnieją. Zarządzanie miastem w sposób zrównoważony to ogromne wyzwanie.

Z pomocą przychodzą nowe technologie i innowacyjne podejście do zarządzania zasobami miasta. W trakcie dyskusji z ekspertami i praktykami przybliżymy zagadnienia dotyczące transportu w miastach, zarządzania zasobami oraz kreowania przestrzeni publicznej, przyjaznej dla środowiska oraz mieszkańców miast.

Agenda spotkania:

10:30 – rozpoczęcie rejestracji

11:00-12:30 – Transport i komunikacja w miastach a nowoczesne technologie

Jak pomóc smart rewolucji w transporcie? W niedalekiej przyszłości autonomiczny samochód elektryczny wspólnie z innymi pojazdami zaplanuje optymalną trasę przejazdu do celu, a na koniec skomunikuje się z inteligentnym parkingiem i znajdzie wolne miejsce. Bezpieczna infrastruktura rowerowa, innowacyjne technologie i wykorzystanie ekonomii współdzielenia pozwolą nam zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Moderacja: Mateusz Sabat (Koordynator Krajowy Sieci Eksperckiej Lepsza Polska)

Paneliści: Michał Jaros (poseł na Sejm RP, Nowoczesna), Agata Dąmbska (Forum Od-nowa), Toni Crisolli (Smart Cities Education Initiatives).

12:30-13:00 – przerwa kawowa

13:00-14:30 – Zdrowie, a miejski styl i poprawa jakości życia:

Jak projektować miasta, aby ich mieszkańcy żyli lepiej i dłużej? Nowoczesne miasta jako laboratoria poszukujące rozwiązań dla poprawy jakości życia.

Moderacja: Tomasz Janowski (Instytut Nowoczesności)

Paneliści: Paweł Rabiej (kandydat na Prezydenta m. st. Warszawa, Nowoczesna), Grzegorz Cydejko (dziennikarz piszący o tematyce miejskiej/Stowarzyszenie Ludzi Nowoczesnych Miasto2077),

14:30 – catering

Którędy do Centrum?

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz