Konferencja prasowa – Latarnik Wyborczy

środa
7.10.2015 12:00

W imieniu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej serdecznie zapraszam na oficjalny start parlamentarnej edycji Latarnika Wyborczego.

 

Konferencja prasowa Latarnik Wyborczy – Wybory Parlamentarne 2015

Kiedy: 7 października 2015, 12:00 – 13:00

Gdzie: PAŃSTWOMIASTO, ul. Andersa 29, Warszawa

Odpal z nami parlamentarną edycję Latarnika Wyborczego! W czasie konferencji prasowej pokażemy Wam nową odsłonę narzędzia wspierającego w świadomym udziale w wyborach. Ruszamy już 7 października o 12:00 w PaństwoMiasto!

 

Latarnik Wyborczy to narzędzie pozwalające w kilka minut porównać swoje poglądy polityczne z deklaracjami komitetów startujących w wyborach powszechnych. Aplikacja składa się z 20 stwierdzeń dotyczących kluczowych tematów obecnych w debacie publicznej i pomaga w świadomym podjęciu decyzji o tym, na kogo głosować 25 października. Centrum Edukacji Obywatelskiej tworzy ją od 2005 roku przy okazji wszystkich wyborów powszechnych. Współtwórcą edycji na wybory parlamentarne 2015 jest Grupa Etendard.

 

Co się wydarzy na konferencji prasowej?

Opowiemy Wam o kulisach powstawania nowej edycji narzędzia i pokażemy jego najważniejsze funkcjonalności. Porozmawiamy również z naszymi gośćmi o tym, czym kierują się Polki i Polacy przy urnach wyborczych. Co zrobić, by nasze decyzje były świadome? W dyskusji udział wezmą prof. Mikołaj Cześnik z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej oraz mgr Tomasz Matynia z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Latarnik Wyborczy jest narzędziem neutralnym politycznie, nie promuje żadnego komitetu, ani poglądów. Promuje jedynie świadomy udział w wyborach. Z edycji przygotowanej na wybory prezydenckie 2015 skorzystano 700 tysięcy razy.

 

W trakcie spotkania zaprezentujemy Państwu nową edycję narzędzia umożliwiającego porównanie swoich poglądów politycznych z deklaracjami komitetów wyborczych startujących
w wyborach parlamentarnych. Porozmawiamy również krótko z naszymi gośćmi o tym, w jaki sposób Polki i Polacy podejmują decyzje wyborcze i jak może im w tym pomóc Latarnik Wyborczy.

 

W dyskusji udział wezmą:

Alicja Pacewicz – Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej

Tomasz Matynia – Instytut Nauk Politycznych UW

prof. Mikołaj Cześnik – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

 

Latarnik Wyborczy już od 10 lat towarzyszy wyborom powszechnym. Wspieramy obywateli i obywatelki w świadomym głosowaniu poprzez udostępnienie narzędzia umożliwiającego porównanie własnych poglądów politycznych z deklaracjami komitetów wyborczych.  Narzędzie jest neutralne politycznie – nie promuje żadnej partii ani określonego sposobu głosowania. Umożliwia jednak dotarcie do stanowisk komitetów wyborczych w 20 kwestiach pojawiających się w debacie publicznej i dotyczących m.in. gospodarki, spraw społecznych czy zagadnień ustrojowych.  Z narzędzia na wybory prezydenckie 2015 skorzystano ponad 700 000 razy!

www.latarnikwyborczy.pl

Centrum Edukacji Obywatelskiej to niezależna instytucja edukacyjna, działająca od 1994 roku. Upowszechniamy wiedzę, umiejętności i postawy kluczowe dla społeczeństwa obywatelskiego. Wprowadzamy do szkół programy, które nauczycielkom i nauczycielom pozwalają lepiej i skuteczniej uczyć, a młodym ludziom pomagają zrozumieć świat, rozwijają krytyczne myślenie, wiarę we własne możliwości, zachęcają do angażowania się w życie publiczne i działania na rzecz innych. Obecnie realizujemy blisko 30 programów adresowanych do szkół, kadry pedagogicznej oraz uczniów i uczennic.
Konferencja prasowa – Latarnik Wyborczy

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz