konferencja prasowa dot. reformy edukacji

czwartek
6.04.2017 16:00-17:30

Koalicja Nie dla chaosu w szkole, ruch Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, Związek Miast Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich zapraszają na wspólną konferencję prasową dotyczącą reformy edukacji oraz planowanego na 10 kwietnia ogólnopolskiego strajku rodziców.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 6 kwietnia o godzinie 16.00 w Państwomiasto, ul Andersa 29.

Organizacje zrzeszające rodziców oraz związki reprezentujące samorządowców dobrze się wzajemnie rozumieją i wspierają w działaniach mających na celu odwołanie reformy edukacji.

Po raz kolejny chcielibyśmy podkreślić, że planowana przez MEN reforma edukacji nie została skonsultowana ze środowiskami zaangażowanymi w edukację, w tym z rodzicami i samorządowcami.

Środowiska rodziców sprzeciwiających się reformie organizują od stycznia szkolny protest czyli nieposyłanie dzieci do szkoły 10 dnia każdego miesiąca. W ten sposób chcą pokazać rządzącym i opinii publicznej swoją niezgodę na wprowadzenie zmian w edukacji, które są szkodliwe dla dzieci i dla polskiej szkoły.

Jesteśmy przekonani, że złe zmiany w edukacji można jeszcze powstrzymać i dlatego apelujemy do rządu i parlamentarzystów o powstrzymanie wdrażania reformy w aktualnym kształcie.

Reforma wchodzi w życie 1 września 2017 roku. Podjęcie przez samorządy uchwał w sprawie nowych okręgów szkolnych jest jedynie spełnieniem formalnego obowiązku wynikającego z ustawy.

Nie chcemy marnowania wielkich środków publicznych na wprowadzanie bezsensownych zmian

Zarówno rodzice, jak i samorządowcy apelują do wszystkich, aby nie rezygnowali, ale działali dla dobra wspólnego, dla dobra wspólnot lokalnych, dla dobra dzieci i robili wszystko aby reformę zatrzymać.

W konferencji udział wezmą:

Olgierd Porębski, Nie dla chaosu w szkole

Dorota Łoboda, Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji

Andrzej Porawski, Związek Miast Polskich

Paweł Tomczak, Związek Gmin Wiejskich

 

konferencja prasowa dot. reformy edukacji

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz