Kiszonka z nutellą. Kolacja otwarcia 2. FMA

czwartek
19.10.2017 20:00

Drodzy przyjaciele FMA!

Zapraszamy Was bardzo serdecznie na świętowanie otwarcia festiwalu. Będzie wszystko rozmowy, jedzenie i wino. Tematem przewodnim kolacji jest przyszłość jedzenia, czy pożywienie jutra będzie liofilizowane, zapakowane i pełne konserwantów czy raczej ukiszone i sfermentowane? Będzie trochę słodko, torchę kwaśno.

Bądźcie!
Drużyna FMA ♥

✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖
PROGRAM FESTIWALU: http://fma.waw.pl/
✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖

O FESTIWALU:
2. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej*
Zanurz się w myśleniu i dociekaniach. Pomędrkuj i pogłówkuj, a nawet zabłądź! Zachwyć się złożonością świata. Pytaj, szukaj, stale odkrywaj. Pozostaw przyziemne sprawy, oderwij się od realności. Mikrowyprawy można rozszerzyć do kosmosu, a proste życie czasami warto skomplikować. Dbamy o ciała, zadbajmy o nasze umysły! Nauka i wiedza nie są cięższe niż hantle w siłowni. Poćwiczmy z abstrakcyjnymi pojęciami – ogólnymi, szerokimi, ale wspólnymi dla wszystkich. Poćwiczmy z pojęciami, które budują nasz świat.

✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖
Nowość! Wszystko już było.
✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖
Zderzymy ze sobą te dwa hasła, żeby pokazać, jak bardzo jedno nie może żyć bez drugiego, jak przeszłość miesza się z przyszłością. Czy żyjemy w tyrani nowości i nudzie powtarzalności? Czy może wręcz przeciwnie, brakuje nam prawdziwie futurologicznych, nowych wizji świata? Jaki mamy pomysł na przyszłość? Czy przeszłość jest skończona, czy jest niewyczerpalnym źródłem inspiracji? Wreszcie czy „nowe”, „innowacyjne” zawsze stoi w opozycji do starego, zastanego? Być może żyjemy w czasach, w których wszystko jest… jednocześnie…

Podczas festiwalowych spotkań wprowadzimy odbiorców w anomalie czasowe, będziemy wytrącać ich z linearnego poczucia czasu, wspólnie zastanowimy się nad relacjami między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością, stworzymy spontaniczną historię oraz powtórzymy odkrycia. Wszystko po to, by spróbować odpowiedzieć na pytanie, jaka jest nasza rzeczywistość dzisiaj a jaka może zastać nas już za chwilę.

*myślenie jest przyjemne

___
organizatorzy: Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez
kontakt: halo@dzikibez.com
___

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzctwa Narodowego.
Partner projektu Fundacja PZU.

Kiszonka z nutellą. Kolacja otwarcia 2. FMA

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz