inspide z Jamesem Clarkiem – Warszawa

piątek
7.04.2017 18:00

inspide z Jamesem Clarkiem – Warszawa

Rezerwacja biletu gwarantuje wejście na salę w pierwszej kolejność. Prosimy o przybycie 30 minut przed wydarzeniem. Od g. 17:50 będą do sali wpuszczani wszyscy niezależnie od rezerwacji. Na sali posiadamy tylko 80 miejsc siedzących.

Zapraszamy na spotkanie z Jamesem Clarkiem!

Kilka słów o gościu specjalnym

James Clarke pochodzi z Anglii. Jest głuchoniewidomym maratończykiem od wielu lat. Choruje na zespół Ushera i retinopatię barwnikową a wraz z upływem czasu jego wzrok pogarsza się. Aby zachować siłę w sobie i nie utracić motywacji, James postawił sobie 10 najważniejszych wyzwań, w tym jednym z nich było zdobycie stu medali w rożnych zawodach w okresie 2008-2016, co udało mu się zrealizować w zeszłym roku. James również prowadzi prezentacje, na których pragnie uświadomić społeczeństwo, jak wygląda codzienne życie i potrzeby osoby głuchoniewidomej. Tym samym stara się udowodnić, że wszystko jest możliwe a brak słuchu i wzroku niekoniecznie musi oznaczać rezygnację z pasji, marzeń.


Kwietniowe wydarzenie inspide porusza tematykę, która jest bardzo ważna, dlatego zapraszamy każdego by posłuchać, porozmawiać. W Polsce, jak dotąd, nie było jeszcze głuchoniewidomej osoby, która by osiągnęła tyle sukcesów w sporcie i w codziennym życiu jednocześnie nie bojąc się żyć – dlatego naszym zdaniem ta prezentacja porusza bardzo ważną problematykę, która również dotyczy Polaków. Pragniemy dać ludziom możliwość zapoznania się ze światem takich osób jakich świat Jamesa, być może wtedy zauważymy jak wiele jest takich osób wokół nas. W Polsce żyją takie osoby jak James a Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) szacuje, że jest ich ok. 7-8 tysięcy.

Chcesz posłuchać, obejrzeć prezentację Jamesa? Przyjdź, zapraszamy!

Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy oraz język polski foniczny.

Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, stąd zalecamy dokonanie rezerwacji. Prosimy o przybycie na miejsce 30 minut przed wydarzeniem. W pierwszej kolejności będą wpuszczane osoby z biletem, na 10 minut przed wpuszczamy wszystkie osoby. Wstęp bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy!

 

https://inspide-jamesclarke-waw.evenea.pl/

inspide z Jamesem Clarkiem – Warszawa

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz