Herstoryczki w Warszawie

sobota
20.05.2017 18:00-20:00

Jeśli chcesz zająć się przypominaniem kobiet z przeszłości, choćby na niewielką, indywidualną skalę; jeśli chcesz zainicjować działania grupy, która będzie upamiętniać kobiety i ich działania w Twojej dzielnicy, małej miejscowości, dużym mieście; jeśli interesuje Cię herstoria, chcesz ją robić, ale nie masz pewności, za co zabrać się w pierwszej kolejności – to spotkanie jest dla Ciebie.

To miało być spotkanie promocyjne książki „Herstoryczki”, z jej bohaterkami, czyli członkiniami społecznych inicjatyw i grup herstorycznych – i będzie. Jednocześnie nie chcemy Was tym razem – siedząć w panelu – zagadać tym, czym jest herstoria i po co. Chcemy natomiast zaproponować swoje praktyczne (i różnorodne, czasem z sobą sprzeczne) odpowiedzi na pytania o to, jak zacząć, o czym pamiętać, czym nie warto się martwić, a czym zainteresować, co sprawdzić i z kim pracować, robiąc herstorię.

Zapraszamy na kameralne, dyskusyjne spotkania, podczas których bohaterki książki „Herstoryczki” we własnych osobach, m.in. herstoryczki z Krakowa, Milanówka, Warszawy i Gdańska, opowiedzą o swoich inicjatywach, powiedzą, od czego zaczęły, do jakich wniosków doszły, jak wygląda ich herstoryczna praca. A także – tak jak w książce „Herstoryczki” – podzielą się swoimi wątpliwościami i dylematami. Chcesz spotkać herstoryczki z Krakowskiego Szlaku Kobiet (Fundacja Przestrzeń Kobiet), Milanowianek (Stowarzyszenie Milanowianki), Fundacji na rzecz Równości i Emancypacji STER (Warszawa), Metropolitanki (Gdańsk)? Zapraszamy!

Książka „Herstoryczki” została wydana przez Fundację Przestrzeń Kobiet w 2016 roku i jest zapisem rozmów z 21 praktyczkami herstorii z dużych i małych miejscowości z całej Polski.

Spotkania z Herstoryczkami z poszczególnych inicjatyw będą się odbywać równolegle, w mniejszych grupach. Podczas spotkania osoby zainteresowane herstoriami będą mogły swobodnie przemieszczać się między poszczególnymi grupami, szukając odpowiedzi na pytania o robienie herstorii i bohaterki działań poszczególnych inicjatyw.

Nie możesz przyjść na 18.00? Bądź z nami także później, do spotkań można dołączyć w dowolnym momencie między 18.00 a 20.00.
Wstęp wolny.
Podczas spotkania będzie można otrzymać nieodpłatne publikacje Fundacji Przestrzeń Kobiet, w tym „Herstoryczki” (2016) i „Szlaki kobiet. Przewodniczkę po Polsce emancypantek”

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Fundacji Przestrzeń Kobiet realizowanego przy wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego.

Herstoryczki w Warszawie

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz