Hartwig. Wdzięczność

wtorek
10.04.2018 18:00

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza na spotkanie o Julii Hartwig.
Z prof. Anną Legeżyńską, autorką książki „Hartwig Wdzięczność” (WUŁ) rozmawiać będzie Anna Piotrowska.
Maja Komorowska przeczyta wiersze poetki.

Książkę czyta się jednym tchem, śledząc życie poetki, spotykając ciekawych ludzi, odnajdując powiązania, myśli, wsłuchując w poezję….

“Anna Legeżyńska snuje wyjątkową opowieść o długim i fascynującym życiu, etosie artystycznym i inteligenckim ważnej poetki, ikonicznej postaci powojennego życia literackiego, a zarazem charyzmatycznej osobowości, jaką była Julia Hartwig. Tę opowieść określa tytułowa wdzięczność – afirmujący stosunek do ludzi, świata i sztuki. Oprócz duchowego portretu Julii Hartwig, wydobywającego to, co nierozpoznane, niedopowiedziane, intymne, Czytelnik otrzymuje również prezentację zakresu tematów, stylów, chwytów lirycznych, którym poetka starała się dochować wierności – wszystkiego tego, co stanowi o oryginalności jej poezji”

Taki opis znajdziemy na obwolucie książki, w której historia życia, poezja , twórczość, miłość, codzienność, przyjaźnie, smutek i radość splatają się w obraz pięknego, wartościowego, ciekawego życia i zapisują w naszej pamięci wraz z obrazem osoby subtelnej, zrównoważonej, spokojnej, mądrej i wrażliwej.
Można w tej książce znaleźć wiersze, listy od i do przyjaciół, śledzić losy poetki i podziwiać jej konsekwencję i upór, by przeżyć życie w zgodzie z sobą i w otwartości na ludzi i doznania.

Spróbujemy odtworzyć ten obraz poetki choć na chwilę, zachwycić jego niezwykłym wdziękiem, posłuchać ludzi w których życiu nadal istnieje, i wierszy które po sobie zostawiła.
I podziękować, że była.

Hartwig. Wdzięczność

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz