Geo-polityka nad Wisłą i nie tylko – vol. 3

czwartek
12.04.2018 16:30-19:00

Państwomiasto ma zaszczyt gościć cykl seminariów organizowanych przez Krytykę Polityczną w ramach Instytutu Studiów Zaawansowanych we współpracy z Fundacją im. H. Boella. Seminarium będzie dotyczyć wyzwań stojących przed aktywistami ekologicznymi.

Kolejne spotkanie w PM odbędzie się 12 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres instytut@krytykapolityczna.pl do 10 kwietnia. Opis od organizatorów:

Świat, gmina, dom. Wymiary geo-polityki

Zasada ostrożności chroni przed utopijnym optymizmem i pragnieniem działania. Zasada nadziei chroni przed pesymizmem apokalipsy i podpowiada, że odpowiedzialne działanie jest potrzebne na każdym poziomie organizacji życia społecznego. Jak oddziaływać na rzeczywistość w wymiarze osobistym, lokalnym, makropolitycznym?Szczególną uwagę warto poświęcić klimatycznej polityce miejskiej – stanowiącej prawdziwe laboratorium innowacji społeczno-ekonomicznych – oraz wyzwaniom polityki regionalnej. Jak prowadzić geo-politykę w regionach, które dziś uzależnione są od górnictwa? Czy zrównoważony rozwój gminy/regionu może być nie tylko szansą na rozwój gospodarczy, lecz również nową podstawą lokalnej dumy i tożsamości?

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz