Już za kilka dni Juventum.pl stukną pierwsze urodziny. W związku z tym 15 marca zapraszamy do Warszawy na „Dzień z Juventum.pl”! A jak świętować urodziny, to tylko w doborowym towarzystwie! Barbara Kudrycka, Krystyna Prońko, Krzysztof Ziemiec, Rafał Ziemkiewicz, Marek Saganowski, Krzysztof Miklas – to tylko niektóre nazwiska, które spędzą z nami ten wyjątkowy dzień. Jednak atrakcji będzie znacznie więcej, a emocje na naszych urodzinach będą rosły z każdą godziną! Dlatego też mamy nadzieję, że tak jak byliście z nami przez cały rok, tak będziecie i w tym wyjątkowym dla nas dniu!

Czekamy na Was już od 10:30 w Państwomiasto!

 

PROGRAM:

// 10:30 Taniec łączy ludzi

Z racji faktu, że nasza taneczna akcja „Juventum.pl is happy” cieszyła się wielkim powodzeniem, postanowiliśmy też uszczęśliwić naszym entuzjazmem i kipiącą energią Warszawę! Jeżeli tylko chcecie się poruszać wspólnie z nami pod okiem profesjonalistów, to tej okazji nie możecie przegapić! Poza tym rozgrzewka przed urodzinami musi być!

// 11:00 Edukacja, praca, emigracja – szanse i zagrożenia dla polskiej młodzieży

Po tanecznych pląsach przyjdzie już czas na wielką politykę. A to za sprawą debaty, w której poruszymy ważne dla młodzieży zagadnienia. W naszym ogniu pytań znajdzie się była minister nauki i szkolnictwa wyższego profesor Barbara Kudrycka, a także „jedynka” Europa Plus Twój Ruch w Lublinie Barbara Nowacka. Zapowiada się gorąca dyskusja, tym bardziej, że pytania będzie mogła zadawać również publiczność!

// 12:00 Czy informacja jest ważniejsza od człowieka – etyka dziennikarska we współczesnych mediach

Etyka w mediach to ostatnio bardzo często podnoszone hasło. Na każdym kroku słychać zarzuty, że media są nieetyczne w swoich działaniach. Czy tak rzeczywiście jest? A może świat jest już tak mało wrażliwy na krzywdę ludzką, że przemówią do niego tylko wstrząsające obrazki? Na te pytania odpowiedzą Tamara Pawlik z Radia WAWA oraz Krzysztof Ziemiec, gospodarz „Wiadomości”.

// 13:00 Dobre, bo polskie

Utarła się teza, że młodzież nie czyta książek. A polska literatura stoi na kiepskim poziomie. To jednak bzdura! W panelu literackim „Dobre, bo polskie” przekonywać o tym będą Joanna Łańcucka, Kinga Godek oraz Mariusz Zielke. Takiego spotkania po prostu nie wypada przegapić!

// 15:00 Dokąd zmierza polski sport?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi okazały się dla nas najlepsze w historii. Jednak czy mamy podstawy do radości, skoro szkolenie młodzieży leży u nas odłogiem? Na gorących krzesłach zasiądzie legenda polskiego tenisa stołowego Jerzy Grycan – człowiek, o którym mówi się, że prześcignął swoją epokę. Obok niego prosto z Łazienkowskiej przybędzie Marek Saganowski, który opowie, co zmieniło się w polskim futbolu przez ostatnie kilkanaście lat oraz jak odpowiednio wykorzystać potencjał „Orlików”.

// 16:00 W centrum wielkiego sportu, czyli moje Igrzyska

Jaki dziennikarz sportowy nie marzy o wyjeździe na Igrzyska Olimpijskie? Niestety na olimpijskich arenach mogą pracować nieliczni. W tym elitarnym gronie znaleźli się Waldemar Heflich, Krzysztof Miklas, Marek Tronina i Janusz Uznański, czyli ludzie, którzy od kilkudziesięciu lat komentują/komentowali największe sukcesy polskich sportowców. W spotkaniu z naszymi czytelnikami pokażą Igrzyska od kulis, a także opowiedzą, jak to jest relacjonować medale naszych rodaków! A doświadczenie w tym zakresie nasi goście mają ogromne!

// 17:00 Nacjonalizm = zagrożenie?

Temat, który odżywa co roku w związku z 11 listopada, my bierzemy pod lupę już teraz! Na pytanie, czy nacjonalizm faktycznie może być zagrożeniem, odpowiedzą Daria Trapszo-Drabczyńska, Rafał Ziemkiewicz i Grzegorz Gruchalski. W dyskusji nie zabraknie też odniesień do bieżącej sytuacji na Ukrainie, gdzie słowo „nacjonalizm” również odmieniane jest przez wszystkie przypadki.

// 18:00 Krystyna Prońko. Muzyka lekiem na całe zło

Jej przeboje śpiewała cała Polska, przez krytyków muzycznych uważana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Wylansowała takie hity jak „Jesteś lekiem na całe zło” czy „Psalm dla stojących w kolejce”. Jak to się stało, że trafiła na szczyt i jak ocenia kondycję polskiej piosenki? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy przyjść na spotkanie autorskie z Krystyną Prońko!

// 19:15 Gala urodzinowa, ogłoszenie wyników Plebiscytu „Złote Wstążki”

Przez cały luty na naszym portalu trwało głosowanie w plebiscycie. W każdej z kategorii rywalizacja była niezwykle zacięta. Waszych laureatów poznamy na naszej gali. Ponadto zostanie przyznana nagroda specjalna – Grand Prix Juventum.pl. W ramach gali podsumujemy też to, czym żyliśmy przez ostatni rok. Całe wydarzenie uświetni koncert zespołu Afera!

// 21:15 Trabant Zacny – koncert

Muzyka dla Juventum.pl to bardzo ważna dziedzina życia! Dlatego też zanim wystrzelą korki od szampanów, a wszyscy zaczniemy delektować się urodzinowym tortem, zapraszamy na koncert młodego zespołu Trabant Zacny. Jest to przy tym realizacja kolejnej idei Juventum.pl, a mianowicie promocji nieznanych polskich zespołów.

// Wystawa zdjęć Katarzyny Banaszek

Ponadto przez cały dzień będzie można oglądać kapitalne zdjęcia Katarzyny Banaszek podczas nietuzinkowej wystawy! Takie rzeczy tylko u nas!

Dzień z Juventum.pl

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz