Dobry Wieczór, czyli 3. urodziny Pańskiej Skórki!

sobota
20.08.2016 18:00

Dobry wieczór!

Trzy lata to już wiek, w którym zaczyna się mówić z sensem, zadawać wiele pytań, czasem nawet pyskować. Pańska Skórka ma to do siebie, że zadaje pytania i pyskuje od dnia zero (z mówieniem z sensem bywa różnie, ale pracujemy nad tym). Nasze trzecie urodziny chcemy świętować – jak zwykle – razem z Wami, naszymi Czytelnikami i Przyjaciółmi!

Zapraszamy Was na nasze kolejne urodziny, które odbędą się na Jazdowie, w domku fińskim PM na Trawie. Wracamy do korzeni, bo tam obchodziliśmy pierwszą rocznicę założenia bloga. Pewnie i tak nie pamiętacie, bo TAKA była impreza. 😉

W planach: debata, jedzenie i picie, rowery, koncerty (Terefere, Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem), Skalpy z Drzew, Mateusz Śmigasiewicz, a także – jak na porządny minifestiwal przystało – TBA i niespodzianki. A potem „impreza na Was czeka, DJ Truścin na deckach”!

Zapraszajcie znajomych, weźcie ze sobą napoje wyskokowe (wiadomo, domówka, inne zapewniamy na miejscu) i widzimy się 20.08 o 18.00 na Jazdowie! „Wicherek zapowiedział pogodę”.

****************************************************************
BIFOREK – zaczynamy o 18.00:

18.00 ——-> 1/4 mili na Jazdowie!

Wieczór zaczniemy ostro! – na Jazdowie będziecie mogli wsiąść na święte wigrusy, na których Grupa Kolarska WigRak – przejechała Tour de Pologne! Szykujcie się na ostrą jazdę – Wy też możecie poczuć się jak uczestnicy najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce!

18.30 ——-> Dyskusja: „Ładna Warszawa?”:

O brzydkiej Warszawie wylaliśmy już tonę wirtualnego atramentu. Nie tylko my. Ponieważ jednak urodzinowa impreza ma mieć pozytywny charakter, chcemy zastanowić się wspólnie, co zrobić, aby nasze miasto było… po prostu ładne – z powierzchowności i z ducha. Swój punkt widzenia na ten temat zaprezentują:

* Bogna Świątkowska – Fundacja Bęc Zmiana
* Franek Cieślak – Miastodwa / Warszawskie Kroje
* Adam Barański i Mateusz Kaczyński – Pańska Skórka

20.00 ——-> Wręczenie Nagrody Pańskiej Skórki

Jak co roku nagrodzimy najciekawsze warszawskie inicjatywy i ich autorów. W szacownym Jury zasiądą obok nas twórcy twórcy blogów, serwisów i fanpage’y: Portal Warszawski, Warszawy historia ukryta, Saska Kępa – saskakepa.info, Warszawski Zwiad, Śledź po warszawsku, Polityka Warszawska, Okno na Warszawę. Oraz laureaci poprzednich edycji, m.in. Jan Śpiewak z Miasto Jest Nasze!

Swoją nagrodę przyznają też czytelnicy – jeśli chcielibyście kogoś nominować, to jest taka możliwość (piszcie na priv albo w komentarzach).

W „MIĘDZYCZASIE ”

——-> Strefa warszawska

W domku znajdziecie wszystko, co związane z literaturą i warszawskim designem.

****************************************************************
IMPREZA (wstępny harmonogram, kiedy poniesie nas melanż, wszystko może się zdarzyć):

21.00 ——-> Terefere czyli Nowy Stwór Mazowiecki w wersji kameralnej – akordeon, wokal i magiczne dźwięki, od warszawskich klimatów po największe przeboje w zaskakujących aranżacjach!

21.45 ——-> Maciej Buchwald (Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem) – dementujemy plotki jakoby piosenki były IMPROWIZOWANE, a na tych co tak twierdzą, i jad swój sączą, nakładamy klątwę. Legend nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie trzeba o nich nawet mówić. Nie trzeba zachęcać nikogo do spotkania z Legendą.

22.30 ——-> Skalpy z Drzew – projekt czerpiący ze spuścizny sceny industrialnej, łączy przeprocesowany miejski zgiełk i wysokie trele królestwa natury. Jego podwójny CD-R „Miazmaty/Paradygmaty” ukazał się nakładem BDTA w nakładzie 66 egzemplarzy.

23.00 ——-> Mateusz Śmigasiewicz (soundcloud.com/mateusz-migasiewicz) – kompozytor i muzyk.

23.30 ——-> Secret Late Evening Show by M……..! Debiut jednego z członków Pańska Skórka!

A na koniec DJ SET: Niejaki Pan Truścin będzie grał od ok. 23:00 do białego rana!

Może też zdarzyć się muzyczna niespodzianka!

****************************************************************
NAKARMIĄ NAS:

Jak domówka to domówka – możecie samodzielnie zaopatrzyć się w jedzenie i alko (obowiązuje formuła BYOB :) ). Wiemy, że „alko” najłatwiej zapamiętać, dlatego na miejscu będzie czekać mnóstwo pyszności, które dostarczą sponsorzy:

*Piekarnia Piwoński – która zapewni nam doskonały chleb, wypiekany zgodnie z tradycyjnymi recepturami, bez sztucznych dodatków i ulepszaczy (oraz pyszną tradycyjną musztardę!)

*Polsoja Smacznie Zdrowo Lekko – dzięki której będziecie mogli posmarować chleb pysznymi, roślinnymi pastami (także nowe smaki!)

Nie zabraknie też foodtrucków i stanowisk gastronomicznych:

*Take Roll Sushi Food-Truck – doskonałe sushi-rolki – wegańskie, wegetariańskie i tradycyjne!

*Sokowirówka Food Truck – świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw, koktajle, smoothies – idealne na początek imprezy lub do regeneracji organizmu w trakcie 😉

****************************************************************
PATRONI:

Metro Warszawa, Skarpa Warszawska, państwomiasto i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – gorąco dziękujemy za wsparcie!

*****Stay tuned! Kolejne informacje przed nami!*****

Dobry Wieczór, czyli 3. urodziny Pańskiej Skórki!

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz