Debata: Klimat i nauka vs polityka

środa
22.11.2017 18:00

Zmiana klimatu wywołana jest działalnością człowieka. Energetyka oparta na paliwach kopalnych, przemysłowa produkcja żywności i transport na masową skalę to tylko pierwsze z brzegu przykłady. Nauka potwierdza to w pełni, ale polityka już nie. Dlaczego tak się dzieje? Czemu fakty stają się niewygodne przy podejmowaniu kluczowych decyzji przez władze? Do czego prowadzi uciekanie państwa od klimatycznej odpowiedzialności?

Dyskusję na temat zmiany klimatu, ochrony środowiska oraz stosunkach nauki z polityką, w ramach pierwszego spotkania z serii #ForumPerspektyw, poprowadzi Paweł Sito z portalu reo.pl.

[LISTA GOŚCI JUŻ WKRÓTCE!]

Miejsce – PAŃSTWOMIASTO, Andersa 29, Warszawa
Termin – 22 listopada (środa) o 18.00

Spotkanie to będzie wstępem do serii dyskusji oraz debat poświęconych zmieniającemu się społeczeństwu, omówieniu wyzwań, przed którymi ono staje i problemów, z którymi musi sobie poradzić. Kolejne planowane na grudzień poświęcone zostanie naukowym scenariuszom prognozującym upadek cywilizacji zachodniej.

Czym jest fundacja Nowe Perspektywy? Organizacja ta powstała celem próby nakreślenia drogi rozwoju jaką powinno obrać nasze społeczeństwo i gatunek w kontekście czwartej rewolucji przemysłowej. Przyświecają nam wartości progresywne, ekologiczne oraz humanistyczne. Pełny manifest fundacji można przeczytać na stronie nowe-perspektywy.pl.

Debata: Klimat i nauka vs polityka

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz