DC4822 – spotkanie społeczności #DEFCON

sobota
2.09.2017 17:30-20:00

Agenda spotkania grupy DC4822 w sobotę 02.09.2017:

17:30 – 17:45: Przywitanie

17:45 – 18:45: Temat 1: Karty płatnicze – jak nie dać się okraść? Podczas prezentacji zanurzymy się w najbardziej opłacalny rynek Darknet oraz odpowiemy na pytania: Jak uchronić się przed cyberprzestępcami? Jak zmienić dane z karty na gotówkę? Czy można otrzymać PIN mając tylko numer karty płatniczej?
Język prezentacji: Polski
Osoba prezentująca: Ivan Lytvynenko

18:45 – 19:45: Temat 2: Live hacking na podstawie wybranego CTF (Capture the Flag), czyli w jaki sposób przeprowadza się testy penetracyjne wybranego środowiska.
Język prezentacji: Angielski
Osoba prezentująca: Jakub Zuber

20:00 – ∞: Afterparty

DC4822 – spotkanie społeczności #DEFCON

DC4822 to oficjalna warszawska grupa społeczności #DEFCON. #DC4822 zrzesza profesjonalistów i hobbystów zainteresowanych tematami cybersecurity.

Grupa DEFCON powstała z legendarnej dorocznej konferencji bezpieczeństwa DEFCON, która odbywa się w Las Vegas. #DC4822 to spotkania dla osób z Warszawy oraz z całej Polski, którzy chcą uczyć się, tworzyć i robić rzeczy związane z niezamierzonym wykorzystaniem nowoczesnych technologii, o których właściwie mówi się „hacking”. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem, bez względu na poziom kwalifikacji i umiejętności w zakresie komputerów i technologii. Chodzi o społeczność, więc chodź i spotkaj się z sąsiadami, rówieśnikami, tymi, którzy kreują rzeczywistość w swoich umysłach. Wymieńmy się doświadczeniami, stwórzmy coś wspólnie.

Nasze spotkania są zazwyczaj w pierwsze soboty miesiąca (z wyjątkiem stycznia). Miejsca nie są ustalone i mogą różnić się w zależności od spotkania. Szczegóły dotyczące spotkań i rejestracja na stronie https://www.meetup.com/pl-PL/dc4822/.

Najbliższe spotkanie grupy #DC4822 w Państwomiasto (ul. Andersa 29, na warszawskim Muranowie) w sobotę, 2 września 2017! Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 17:30. Czekają nas dwie ciekawe, godzinne sesje – na pierwszej z nich Ivan Lytvynenko opowie o zagrożeniach związanych z kartami kredytowymi, w kontekście cyberprzestępczości, a na drugiej – Jakub Zuber zaprezentuje, na podstawie wybranego CTF (Capture the Flag), w jaki sposób przeprowadza się testy penetracyjne wybranego środowiska.

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz