DC4822 – spotkanie społeczności #DEFCON – february2o18

sobota
24.02.2018 od 17:00

Plan najbliższego spotkania 24 lutego 2018 Grupy DC4822:

17:00 – 17:30  Meet and Greet17:30: – 18:30 Cybersecurity czy bezpieczeństwo informacji? Błędy popełniane od lat na styku IT/Security – reszta świata
Porozmawiamy o tym, jakie błędy były, są i pewnie nadal będą popełniane przez działy Security w organizacjach. Dotkniemy takich obszarów jak rozwój systemów, zarządzanie podatnościami i incydentami, uświadamianie użytkowników. Podyskutujemy o tym, dlaczego nadal brak jest współpracy i komunikacji między ludźmi od bezpieczeństwa, a tymi, których mamy chronić. Poruszymy kwestie, które są podsumowaniem lat spędzonych w wielu firmach o rożnej specyfice i wielkości.
Jakub Roszewski (CISA) – specjalista oraz pasjonat zarządzania bezpieczeństwem informacji, ryzykiem i ciągłością działania. Na co dzień pomaga klientom w budowaniu i uszczelnianiu poszczególnych obszarów zarządzania cyberbezpieczeństwem. Posiada doświadczenie we wdrożeniach oraz audytach m.in. w sektorze finansowym, IT, farmaceutycznym oraz medycznym. Obecnie członek zespołu IMMUSEC.

18:30:  – 19:30 Hakowanie na ekranie – Live hacking na przykładzie otwartej platformy HackTheBox oraz komercyjnie dostępnego środowiska symulującego infrastrukturę IT przykładowej firmy
Zastosujemy biały wywiad, enumeracje celu, tworzenie własnych exploitów, eskalacje uprawnień i inne techniki, aby wykorzystać błędy konfiguracyjne i podatności aplikacji od LFI do RCE i w efekcie zdobyć uprawnienia administratora systemu.
Bartłomiej Głośnicki (OSEE, OSCE, OSCP) – wieloletni fan bezpieczeństwa i miłośnik wyszukiwania słabych punktów rozwiązań IT. W swojej karierze zajmował się z takimi tematami jak systemy infrastruktury krytycznej czy rozproszone systemy wideoloteryjne. Obecnie zajmuje się tematami „offensive security” w zespole Accenture Security.

17:30 – 20:00  Networking

20:00 – 22:00  Afterpaty

 

O stowarzyszeniu:

„DC4822 to oficjalna warszawska grupa społeczności #DEFCON. #DC4822 zrzesza profesjonalistów i hobbystów zainteresowanych tematami cybersecurity.

Grupa DEFCON powstała z legendarnej dorocznej konferencji bezpieczeństwa DEFCON, która odbywa się w Las Vegas. #DC4822 to spotkania dla osób z Warszawy oraz z całej Polski, którzy chcą uczyć się, tworzyć i robić rzeczy związane z niezamierzonym wykorzystaniem nowoczesnych technologii, o których właściwie mówi się „hacking”. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem, bez względu na poziom kwalifikacji i umiejętności w zakresie komputerów i technologii. Chodzi o społeczność, więc chodź i spotkaj się z sąsiadami, rówieśnikami, tymi, którzy kreują rzeczywistość w swoich umysłach. Wymieńmy się doświadczeniami, stwórzmy coś wspólnie.

Nasze spotkania są zazwyczaj w pierwsze soboty miesiąca (z wyjątkiem stycznia). Miejsca nie są ustalone i mogą różnić się w zależności od spotkania. Szczegóły dotyczące spotkań i rejestracja na stronie https://www.meetup.com/pl-PL/dc4822/.”

DC4822 – spotkanie społeczności #DEFCON – february2o18

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz