DC4822 – spotkanie społeczności #DEFCON

sobota
25.11.2017 17:30

DC4822 to oficjalna warszawska grupa społeczności #DEFCON. #DC4822 zrzesza profesjonalistów i hobbystów zainteresowanych tematami cybersecurity.

Grupa DEFCON powstała z legendarnej dorocznej konferencji bezpieczeństwa DEFCON, która odbywa się w Las Vegas. #DC4822 to spotkania dla osób z Warszawy oraz z całej Polski, którzy chcą uczyć się, tworzyć i robić rzeczy związane z niezamierzonym wykorzystaniem nowoczesnych technologii, o których właściwie mówi się „hacking”. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem, bez względu na poziom kwalifikacji i umiejętności w zakresie komputerów i technologii. Chodzi o społeczność, więc chodź i spotkaj się z sąsiadami, rówieśnikami, tymi, którzy kreują rzeczywistość w swoich umysłach. Wymieńmy się doświadczeniami, stwórzmy coś wspólnie.

Nasze spotkania są zazwyczaj w pierwsze soboty miesiąca (z wyjątkiem stycznia). Miejsca nie są ustalone i mogą różnić się w zależności od spotkania. Szczegóły dotyczące spotkań i rejestracja na stronie https://www.meetup.com/pl-PL/dc4822/.

 

 

Plan spotkania w sobotę 25 listopada 2017 Grupy DC4822:

0530 – 0630: Jak Cloudflare radzi sobie z największymi atakami DDoS

Internet to dżungla. Wszyscy providerzy oferujący stabilne usługi w sieci muszą przygotować się na nieprzewidywalne ataki. Cloudflare obsługuje 10% ruchu w Internecie, i takie niespodzianki widzi cały czas. Tematem tej prezentacji będą automatyczne systemy wykrywające i mitygujące ataki DDoS, które pojawiły się w ciągu ostatnich 3 lat w firmie. Poruszone będą tematy dotyczące architektury internetowej anycast, ataków L3 i L4 (w tym DNS i SYN flood) a także ataki L7. Wspomniany będzie również temat BGP, flowspec, iptables i najważniejsze – super bytecode BPF.

Marek Majkowski (twitter: @ majek04) – aktualnie mityguje ataki DDoS w Cloudflare. W swojej karierze zmierzył się z takimi tematami, jak wysokowydajnościowe bazy danych o kluczowej wartości, rozproszone systemy kolejkowania, uprzyjemnianie komunikacji w czasie rzeczywistym i skrócenie czasu, tak aby testowanie serwerów i protokołów trwało sekundy …

0630 – 0730: Bezpieczeństwo w chmurze: hakowanie dla zabawy i zysku  

Chmura coraz bardziej wypełnia nasze otoczenie, Amazon Web Services cieszy się bardzo dobrą pozycją w tym temacie. Wraz z nowym porządkiem pojawiają się nowe wyzwania związane z bezpieczeństwem. Na przykład mocne credentiale, takie jak klucze APi, bardzo często latają po Internecie. Z drugiej strony mają zalety, takie jak pełna automatyzacja i  phoenix servers. Jak dobrze prosperować lub po prostu nie zostać przejętym?

Jacek Migdal – engineering manager Sumo Logic. Po powrocie Kalifornii otworzył inżynierskie centrum R&D Sumo Logic w Warszawie. Ostatnie 6 lat spędził wśród chmur AWS. Lubi rozwiązywać trudne problemy inżynieryjne, a jeszcze bardziej tworzyć wartości. Specjalizuje się w przekształcaniu chaosu w porządek, w optymalizacji kosztów AWS, mikroserwisach, big data, w bezpieczeństwie, eksploracji danych, algorytmach, debuggingu, full-stack prototyping, 0 to 1, 1 to 1024

0730 – 0830: Co w RAMie piszczy? Analiza zawartości pamięci RAM systemu Windows 10 z punktu widzenia bezpieczeństwa i informatyki śledczej

Przyjrzymy się z bliska zawartości pamięci RAM w systemach Windows, śledząc analizę forensic w praktyce. Omówimy metody i narzędzia do analizy oraz zabezpiaczania. Weźmiemy na tapetę m.in. darmowe Volatility oraz komercyjne narzędzia forensic.

Krzysztof Bińkowski – dyrektor Centrum monitorowania i reagowania IMMUSEC. Trener i konsultant SECURITY/FORENSIC.  Specjalizuje się w tematyce informatyki śledczej, bezpieczeństwa systemów IT, systemów Windows, podpisu elektronicznego i cyfrowego. Autoryzowany trener firmy Microsoft, EC-COUNCIL. Posiada liczne certyfikaty, między innymi: MCT, CEI, CEH, CLFE, ECSA, ECIH, MCSA, MCSE, ACE i inne

0830 – ∞: Afterpaty

DC4822 – spotkanie społeczności #DEFCON

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz