„A wieżowiec postawimy tutaj…..”

piątek
1.03.2013 11:00

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej „Spatium” Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w debacie poświęconej polityce wysokościowej dla Warszawy.

Idea debaty zrodziła się w wyniku szumu medialnego i gorących dyskusji, które pojawiły się po szeregu kontrowersyjnych lokalizacji budowanych i planowanych wieżowców w Warszawie, które zaburzają lub mogą zaburzyć historyczne krajobrazy, przestrzenie i osie widokowe. Jest to również odpowiedź na list otwarty arch. Grzegorza Buczka, opublikowany przez SARP na początku grudnia 2012 r.

Poruszone zostaną problemy, takie jak m.in. wpływ nowych inwestycji na ład przestrzenny, zyski i straty związane z zabudową o dużej wysokości oraz wyzwania planowania i polityki przestrzennej wobec presji inwestorów.

Debata odbędzie się 1 marca 2013 o godz. 11:00 w sali PAŃSTWOMIASTO, ul. Gen. Wł. Andersa 29.

W programie przewidziane są wystąpienia prelegentów z grona znanych warszawskich architektów, urbanistów, varsavianistów i przedstawicieli stowarzyszeń, którzy przedstawią swój punkt widzenia na problem warszawskich wieżowców.
Lista prelegentów zostanie opublikowana w kolejnym komunikacie.

Po wystąpieniach prelegentów odbędzie się dyskusja, podczas której każdy zainteresowany będzie mógł zabrać głos i zadać pytanie prezentującym.

Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: spatium.kn@uw.edu.pl

Zapraszamy!

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz