5 lat po Fukushimie: Projekcja filmu „Nowy sąsiad”

piątek
11.03.2016 18:00

Zapraszamy na projekcję obsypanego nagrodami filmu pt. „Nowy sąsiad” (Das Ding am Deich) w reżyserii Antje Hubert. Jest to trwający 96 minut niemiecki dokument z 2012 roku opowiadający o walce mieszkańców wioski Brokdorf przeciw budowie elektrowni atomowej. To przede wszystkim rozmowy z mieszkańcami wspominającymi wieloletnie protesty i zmagania na gruncie prawnym jak i archiwalne nagrania sprzed lat. W filmie pojawiają się jednak także głosy zwolenników inwestycji.

Dokument nie koncentruje się na energii atomowej jako takiej – kwestii jej bezpieczeństwa czy opłacalności. Duży nacisk kładzie natomiast na kwestie demokratycznego podejmowania decyzji, wolności obywatelskich i państwa prawa.

Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem mieszkańców z miejscowości wytypowanych na potencjalną lokalizację elektrowni jądrowej w Polsce.

Polska wersja filmu powstała dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Więcej na jego temat: http://www.srmg.pl/wp-content/uploads/2015/06/2015-06-10_projekcja_filmu_ulotka.pdf

5 lat po Fukushimie: Projekcja filmu „Nowy sąsiad”

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz