+48 22 x Warsaw Alive Launch Party

piątek
26.07.2013 20:00

26 lipca rozbłysną dwa nowe neony Warszawy. PAŃSTWOMIASTO zaprasza na toast oraz wspólne włączenie prądu! W ramach imprezy+48 22 x Warsaw Alive Launch Party”.

Dzięki publicznemu wsparciu w trakcie akcji w serwisie wspieramkulture.pl udało się zgromadzić potrzebne środki na realizację projektu „+48 22”, który zawiśnie przy ul. Andersa 29 i będzie wspólnym, miejskim neonem Warszawiaków.

Grupa urbanistów M20 pomogła w zbieraniu funduszy na drugi neon – odwzorowanie znaku graficznego lokalu „PAŃSTWOMIASTO”.

Nasza przygoda z neonami zaczęła się od konkursu „Neon dla Warszawy” organizowanym przez warszawskie Muzeum Neonów. Wspieraliśmy projekt neonu „+48 22” zespołu Liniaprosta. Jesteśmy przekonani, że ten znak – telefoniczny kod do Polski i Warszawy – może stać się stołecznym, czytelnym symbolem. – mówi Wiktor Jędrzejewski, szef lokalu PAŃSTWOMIASTO.

Przekonanie to podzielało wiele osób. W facebookowym głosowaniu projekt „+48 22” prowadził przez długi czas, głosowało na niego prawie 4000 osób. Finalnie zajął on jednak 3-cie miejsce. Nie był to jednak powód do zniechęcenia się. Wielu sympatyków PAŃSTWAMIASTA namawiało do zorganizowania publicznej zbiórki funduszy. W ekspresowym tempie warszawiacy zasili konto pełną, niezbędną to realizacji zadania kwotą 3800zł.

Neony będą wykonane w technice tradycyjnej przez pana Jacka Hanaka, znanego twórcy wielu neonów w Polsce i za granicą. Warsztat mieszczący się na warszawskiej Pradze jest jednym z ostatnich w Polsce, gdzie pracownicy własnoręcznie wykonują każdy detal konstrukcji, poczynając od rurek szklanych poprzez elementy metalowe, kończąc na ich malowaniu, łączeniu i montażu.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu panów proces produkcyjny przebiega niezwykle sprawnie i już 26 lipca oba neony rozświetlą Muranów w trakcie imprezy „+48 22 x Warsaw Alive Launch Party”.

Warsaw Alive jest niezależnym, internetowym serialem dokumentalnym tworzonym przez dwóch młodych artystów Andrzeja Santorskiego i Kubę Gryżewskiego. Co tydzień na portalu Vimeo.com pojawia się nowy odcinek serii opowiadający o Warszawie i jej mieszkańcach – ludziach, którzy swoją pracą i pasją, tworzą klimat tego miasta.

Przy okazji projekcji premierowej szóstego odcinka, po raz pierwszy będziemy mieli przyjemność obejrzeć dotychczasowe epizody w miejscu oddalonym od ekranu monitora. Projekcji serialu w lokalu PAŃSTWOMIASTO będzie towarzyszyła również wystawa ręcznie wykonanych plakatów do każdego z odcinków.

+48 22 x Warsaw Alive Launch Party

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Wiktor Jędrzejewski  (szef PAŃSTWOMIASTO)

wjedrzejewski@panstwomiasto.pl

tel. +48 883 988 339

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz