2. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej | Nowość! Wszystko już było

czwartek
19.10.2017 10:00

2. edycja Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej*
Nowość! Wszytko już było | spotkania, warsztaty, atrakcje

Nowość! Wszystko już było.
Zderzymy ze sobą te dwa hasła, żeby pokazać, jak bardzo jedno nie może żyć bez drugiego, jak przeszłość miesza się z przyszłością. Czy żyjemy w tyrani nowości i nudzie powtarzalności? Czy może wręcz przeciwnie, brakuje nam prawdziwie futurologicznych, nowych wizji świata? Jaki mamy pomysł na przyszłość? Czy przeszłość jest skończona czy jest niewyczerpalnym źródłem inspiracji? Wreszcie czy „nowe”, „innowacyjne” zawsze stoi w opozycji do starego, zastanego? Być może żyjemy w czasach, w których wszystko jest …jednocześnie… PROGRAM WKRÓTCE :)

Podczas festiwalowych spotkań wprowadzimyć odbiorców w anomalie czasowe, wytrącać ich z linearnego poczucia czasu, wspólnie zastanowimy się nad relacjami między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością, stworzymy spontaniczną historię oraz powtórzymy odkrycia. Wszystko po to, by odpowiedzieć na pytanie, jaka jest nasza rzeczywistość dzisiaj a jaka może zastać nas już za chwilę.

Idea festiwalu:
Zanurz się w myśleniu i dociekaniach. Pomędrkuj i pogłówkuj, a nawet zabłądź! Zachwyć się złożonością świata. Pytaj, szukaj, stale odkrywaj. Pozostaw przyziemne sprawy, oderwij się od realności. Mikrowyprawy można rozszerzyć do kosmosu, a proste życie czasami warto skomplikować. Dbamy o ciała, zadbajmy o nasze umysły! Nauka i wiedza nie są cięższe niż hantle w siłowni. Poćwiczmy z abstrakcyjnymi pojęciami – ogólnymi, szerokimi, ale wspólnymi dla wszystkich. Poćwiczmy z pojęciami, które budują nasz świat.

Festiwal odkrywania i uczenia się przez całe życie bez względu na wiek. Łączymy ze sobą różne dziedziny nauk ścisłych, humanistycznych i sztuki. Patrzymy na świat z punktów widzenia, o których nam się nie śniło.

O festiwalu można przeczytać na: www.fma.waw.pl

*myślenie jest przyjemne

2. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej | Nowość! Wszystko już było

Lokal przy ul. Andersa 29 oraz ul. Jazdów 3/12
jest wykorzystywany na cele kulturalne
przez Projekt: Polska dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Warszawa Śródmieście

Materiały ze strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0
(o ile nie jest to stwierdzone inaczej). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Projekt: Polska.
Creative Commons License

Projekt: Polska
☀ szota.biz