Grunt to zabawa

Dni spędzone na zabawie na podwórku, działce czy ulicy przed domem. Wspinanie się po drzewach. Budowanie fortów. Turlanie się po trawie. To nie tylko wspomnienia z dzieciństwa.

W ten sposób dzieci rozwijają się, uczą i odkrywają świat wokół nich. Chcemy oderwać dzieci od komórek, tabletów i wzbudzić w nich zainteresowanie naturą oraz zabawą na świeżym powietrzu. Dlatego zapraszamy Was do Państwomiasto na Osiedlu Jazdów.

Oto nasze wstępne propozycje:

  • Przestrzeń swobodnej zabawy – zapraszamy do korzystania z kuchni błotnej, tuneli z kłód drzew, drewnianych klocków zrobionych z Waszych choinek i innych materiałów dostępnych na miejscu.
  • Przestrzeń odpoczynku – w domku Państwomiasto można przebrać się po skończonej zabawie, skorzystać z łazienki, zrobić sobie kawę lub herbatę, poczytać dostępne na miejscu książki i magazyny (jest też dostępne wifi, ale proponujemy obecność 100% offline).
  • Konsultacje i zaplanowanie terminów wakacyjnych – pomiędzy cyklem #1 a #2 zrobimy krótką przerwę na przygotowywanie nowych pomysłów, które wypracujemy wspólnie z Wami!

Koszty:

Chcemy, aby każda rodzina mogła skorzystać z przestrzeni Państwomiasto oraz aby mogła czuć się tu dobrze. Projekt realizujemy ze środków finansowych uzyskanych ze zwrotu kaucji po lokalu na ul. Andersa.

Sugerowana donacja jednorazowa: 15 zł / rodzina (1 wizyta)

Donacji można dokonać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Projekt: Polska (PL 13 1050 1025 1000 0024 0597 8640) lub online na tej stronie.

Terminy:

Terminy otwarcia w cyklu pierwszym:
19 – 22 kwietnia (pt-pon), godz. 11:00 – 16:00
1 – 5 maja (śr-ndz), godz. 11:00 – 16:00
31 maja – 2 czerwca (pt-ndz), godz. 11:00 – 16:00
21 – 23 czerwca (pt-ndz), godz. 11:00 – 16:00

W tym cyklu nie prowadzimy zapisów, po prostuj wpadnij!

Cykl drugi będzie trwał od lipca do września.
Dokładne daty ogłosimy w czerwcu, po konsultacjach.

Logistyka:

Lokalizacja: Państwomiasto, ul. Jazdów 3/12, Warszawa

UWAGA: Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów.
Zdecydowanie zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej (najbliższe przystanki: pl. Na Rozdrożu, Wiejska, Piękna, Rozbrat).

Dzieci znajdują się pod opieką rodziców. Zachęcamy do ubrania dzieci w rzeczy, które mogą się pobrudzić wodą, ziemią, farbami, woskiem pszczelim, czy trawą – w innym przypadku ciężko im będzie korzystać z przestrzeni do swobodnej zabawy.

Pomocnicy:

Agnieszka Chmura – opiekunka żłobkowa, doświadczenie zawodowe zdobywała w przedszkolach leśnych w Anglii i Szkocji. Rozwija ofertę Państwomiasto skierowaną do najmłodszych w ramach programu dla liderów wczesnej edukacji, organizowanego przez Harvard Graduate School of Education.

Wiktor Jędrzejewski – przewodniczący Stowarzyszenia Projekt: Polska, inicjator projektów edukacyjnych i kampanii profrekwencyjnych. Od 2012 prowadzi Państwomiasto. Założyciel grupy „Miejskie pszczoły”, która doprowadziła do legalizacji hodowli pszczół miodnych na terenie Warszawy. Pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży z 10-letnim doświadczeniem w harcerstwie.